Najpopularniejsze badania laboratoryjne we Wrocławiu
Współczesna medycyna dysponuje różnymi metodami profilaktyki chorób i wykrywania problemów. Dowiedz się, jakie badania laboratoryjne najczęściej wykonywane są u pacjentów przychodzących do Centrum Patologii we Wrocławiu.
Wymazy, badania krwi i moczu
Do zdiagnozowania stanu zdrowia pacjenta potrzebne jest pobranie od niego materiału biologicznego. Badania w laboratorium najczęściej wiążą się z pobraniem krwi z żyły lub przeprowadzeniem wymazu z nosa, gardła lub pochwowej części szyjki macicy. Zajmuje to zaledwie chwilę i choć niekiedy wiąże się z pewnym dyskomfortem, z pewnością opłaca się je zrobić. Laboranci przeprowadzają także analizy próbek moczu. Niezależnie od formy testu, zalecane jest skonsultowanie uzyskanych wyników z lekarzem i wdrożenie dobranych do swoich potrzeb metod terapeutycznych.
Nowotwory i zakażenia
Pacjenci mogą skorzystać na przykład z diagnostyki predyspozycji zachorowania na nowotwór. Przeprowadzone testy pokażą, czy dana osoba narażona jest na odziedziczenie choroby po członku rodziny i posiada geny odpowiedzialne za ryzyko wystąpienia raka tarczycy, jelita grubego, sutka lub nadnerczy. Dzięki temu możliwe jest szybsze reagowanie na niekorzystne zmiany w organizmie i leczenie zmian nowotworowych w pierwszej fazie ich wystąpienia.
Jakie badania laboratoryjne we Wrocławiu są często zlecane przez lekarzy? Wiele osób cierpi na różnego rodzaju zakażenia. Do ich efektywnego usunięcia konieczna jest znajomość patogenu. Można wykonać na przykład testy na CMV, HCV, EBV i HBV.
Wyniki badań laboratoryjnych
Chcesz żyć długo i zdrowo? Przestrzegaj profilaktyki nowotworów i unikaj zakażeń. Jeśli poczujesz niepokojące dolegliwości, takie jak ból, krwawienie lub osłabienie organizmu, nie czekaj na polepszenie sytuacji, lecz wykonaj odpowiednie badania i zdiagnozuj przyczynę objawów.