21 lutego, 2024
Dla kogo czarna glinka?

Osoby chcące dbać o siebie naturalnie mają do tego wiele możliwości —  rynek obfituje w naturalne kosmetyki. Jednym z częstszych wyborów są glinki, co wynika także z tego, że występują one w wielu wariantach —  łatwo się je odróżnia ze względu na odmienne kolory. A kiedy przyda się czarna glinka? Przeczytaj, by się tego dowiedzieć.

Moc glinek

Produkty te, mające formę proszku, pozyskiwane są z różnego rodzaju skał, co determinuje ich właściwości, a także kolor. Warto wiedzieć, że glinki często dodawane są do kosmetyków, można je znaleźć zwłaszcza w maskach do twarzy oraz włosów. Zamiast jednak stawiać na produkty z ich małymi ilościami i do tego chemią, lepiej sięgnąć po pierwotną formę i w pełni korzystać z cennych właściwości natury —  tym bardziej że stosowanie takich naturalnych kosmetyków jest łatwiejsze i szybsze niż się wydaje. Najprostszy sposób to zmieszanie proszku z wodą. Wystarczy nałożyć taką pastę na twarz, zmyć po kilkunastu minutach i już można cieszyć się gładką, perfekcyjnie oczyszczoną i promienną skórą. Efekty zależą też od tego, po jaki wariant glinki się sięgnie.

Czarna glinka —  co robi?

Zwracająca uwagę swoim nietypowym, jak na kosmetyki, kolorem czarna glinka to idealny wybór dla osób mających cerę zanieczyszczoną, ziemistą, z niedoskonałościami, a także ze stanami zapalnymi. Ten wariant glinki zapewnia bowiem wyjątkowo silne oczyszczenie i detoks, ale też gasi stany zapalne. Systematyczne zabiegi pozwalają zachować cerę w świetnym stanie, bez niedoskonałości, z równomiernym kolorytem i promiennym blaskiem. Dzięki takiej pielęgnacji można też zapomnieć o stanach zapalnych.

Łatwe stosowanie, świetne efekty

Ten naturalny produkt ma właściwie same zalety. Łatwo się go stosuje, nie daje skutków ubocznych, a świetnie działa, w dodatku jest niedrogi. Sprawdź jego możliwości i ciesz się piękną cerą, bez zaawansowanych zabiegów!