23 września, 2023
Glinka czarna, biała, różowa czy zielona — czy to dobry wybór?

Panująca moda na naturalne kosmetyki powoduje, że na rynku pojawia się ich coraz więcej i cieszą się one coraz większą popularnością. Warto jednak pamiętać, że niektóre z nich obecne są w sprzedaży od dawna, ciesząc się dużym uznaniem, dobrze jest zatem po nie sięgać, podczas gdy nowości mogą nie zawsze okazać się odpowiednim wyborem. Mowa tu między innymi o glinkach, które mają wiele zalet. Poznaj je bliżej.

Liczne rodzaje glinek

Tego rodzaju preparaty to naturalne produkty pozyskiwane ze skał, bogate w minerały, zupełnie zaś pozbawione chemii czy konserwantów. Oczywiście glinki są też dodawane do kosmetyków, chcąc jednak w pełni czerpać z ich właściwości warto stawiać na podstawowe formy. Różnokolorowe proszki, sprzedawane w rozmaitych opakowaniach, jak papierowe bądź foliowe torebki czy wygodne pudełeczka, są wygodne w użyciu i mają niezliczone zalety.

W dodatku występują w wielu wariantach, różniąc się między sobą nie tylko kolorami, ale właściwościami. Wszystkie jednakże dają niektóre podobne korzyści, przede wszystkim jeśli chodzi o oczyszczanie skóry. Na rynku dostępne są takie warianty jak na przykład glinka czarna , biała, zielona czy różowa. Warto dopasować rodzaj do typu swojej cery oraz jej potrzeb.

W pełni naturalny charakter

Wielką zaletą glinek jest też ich nieskomplikowane nakładanie. Dzięki temu też, że miesza się je z wodą, mlekiem czy na przykład wodą różaną, zachowują swój całkowicie naturalny charakter. Są zatem na pewno lepszym wyborem niż chemiczne kosmetyki, które tylko na pozór są atrakcyjniejsze, gdyż mają kremowe konsystencje i pięknie pachną.

Skuteczna pielęgnacja i odpowiedź na różne potrzeby

Silne oczyszczanie skóry, złuszczanie, dodawanie blasku, detoksykacja —  to tylko niektóre spośród wielu efektów, jakie można uzyskać, decydując się na taką naturalną pielęgnację. Dobierz odpowiednią dla siebie glinkę i ciesz się piękną skórą!