23 września, 2023
Jakie badania laboratoryjne we Wrocławiu warto wykonać?

Zależy Ci na zdrowiu i długim życiu? Pamiętaj o regularnych badaniach profilaktycznych. Jeśli źle się czujesz, bezzwłocznie przeprowadź testy diagnozujące przyczynę dolegliwości. Sprawdź, jakie usługi oferuje centrum patologii we Wrocławiu.

Profilaktyka nowotworowa

Jedną z największych obaw pacjentów na całym świecie jest zachorowanie na raka. Czy można ustrzec się przed nowotworem? Skąd się bierze ta choroba? Niekiedy ma podłoże genetyczne. Niektóre osoby są bardziej narażone na utratę zdrowia. Nowoczesna technologia pozwala na zdiagnozowanie predyspozycji do zachorowania na nowotwór. Tego typu badania laboratoryjne we Wrocławiu sprawdzają między innymi geny p53, BRCA1, BRCA2, PTEN, BRCA1, BRCA2, APC, Rb i RET. Uzyskany wynik ułatwia działania profilaktyczne i szybkie reagowanie na zmiany nowotworowe. Dziedziczony może być na przykład rak jelita grubego, tarczycy, nadnerczy lub sutka.

Kobiety powinny szczególnie uważać na nowotwory szyjki macicy. Mogą zdecydować się na genotypowanie HPV oraz cytologię fazy płynnej. Wymaz pobierany jest szczoteczką, a następnie poddawany ocenie mikroskopowej.

Diagnostyka zakażeń

Laboranci zajmują się także diagnozowaniem zakażeń. W przypadku wystąpienia niepożądanych bakterii i wirusów w organizmie człowieka należy wdrożyć natychmiastowe leczenie. W laboratorium wykonywane są badania między innymi na wirusy CMV, EBV, HCV i HBV. Dużym zainteresowaniem cieszy się także diagnostyka koronawirusa, który grozi problemami z oddychaniem i osłabieniem ciała. Wymazy dokonuje się z gardła i nosa.

Wrocławskie centrum patologii

Zwracaj uwagę na to, co dzieje się z Twoim organizmem. Korzystaj z profilaktyki chorób i szybko reaguj na niepokojące dolegliwości. Możesz zdecydować się na różnorodne badania laboratoryjne, na przykład diagnostykę predyspozycji zachorowania na raka.