21 lutego, 2024
Jakie usługi może zaproponować prawnik z Poznania?

W ciągu swojego całego, dorosłego życia pewnie nie raz będziesz musiał skorzystać z porady prawnej. Każdy przyjmujący w Poznaniu prawnik specjalizuje się w różnych aspektach prawa, dlatego ostateczny wybór specjalisty uzależniony jest od Twoich potrzeb. Sprawdź, jaką pomoc możesz uzyskać w kancelarii adwokackiej.

Prawnik z Poznania – prawo rodzinne

Jeśli przygotowujesz się do rozwodu w Poznaniu, prawnik doświadczony i wykwalifikowany w tego rodzaju sprawach będzie bardzo pomocny, nawet  w przypadku, kiedy obie strony chcą rozwiązać związek małżeński w sposób polubowny. Może bowiem dojść do nieprzewidzianych zwrotów akcji, zwłaszcza jeśli trzeba dodatkowo ustalić zasady opieki nad dziećmi lub podzielić większy majątek. 

Kancelarie specjalizujące się w prawie rodzinnym zajmują się jednak nie tylko rozwodami, ale też sprawami dotyczącymi m.in.:

  • ustalenia lub zaprzeczenia ojcostwa,
  • pozbawienia, ograniczenia i przywrócenia władzy rodzicielskiej,
  • alimentów i kontaktów z dzieckiem.

Prawnik specjalizujący się w prawie karnym

Prawo karne zajmuje się określaniem zachowań, które naruszają wolność i przywileje członków społeczeństwa, takich jak kradzieże, rozboje czy nawet zabójstwa. Działający na terenie Poznania prawnik, który specjalizuje się w tej dziedzinie,  pomoże w prowadzeniu różnego rodzaju spraw dotyczących przestępstwa lub wykroczenia. To właśnie taki specjalista będzie Cię reprezentować przed sądem, wykorzystując wszelkie, legalnie dostępne środki, aby uzyskać uniewinnienie lub przynajmniej złagodzenie wyroku. 

Pomoc z zakresu prawa pracy w Poznaniu – prawnik

Masz też do dyspozycji wiele kancelarii adwokackich, które zajmują się prawem pracy. Zgłaszają się do nich przede wszystkim pracownicy, którzy czują się pokrzywdzeni przez swojego byłego lub obecnego pracodawcę i chcą dochodzić swoich praw na drodze sądowej. Prawnicy działający w tej dziedzinie są też zatrudniani przez firmy, jako doradcy. Pomagają oni np. w tworzeniu zgodnych z zapisami kodeksu przepisów wewnętrznych. 

Wybierz najlepszego prawnika z Poznania!

Jeśli poszukujesz profesjonalnej porady z zakresu prawa rodzinnego czy pracy, powinieneś dobrze rozważyć wybór kancelarii. Musi ona zatrudniać prawników doświadczonych w danej dziedzinie, którzy mają pozytywne opinie od poprzednich klientów. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na pozytywne zakończenie sprawy.