23 września, 2023

Spód armatury, w której bierze się kąpiel, warto zamaskować, by nie wpływał negatywnie na wygląd łazienki. Są różne sposoby na to, aby go zabudować. Można to zrobić samemu, wykorzystując np. płytki, jakich użyto na ścianach łazienki lub zamontować elementy prefabrykowane. Jeśli i Ty szukasz sposobu na wykończenie wanny – sprawdź je poniżej!

Prefabrykowane panele na obudowę

To popularny i szybki sposób maskowania całej spodniej części armatury. Zazwyczaj producenci proponują rozwiązania dopasowane do określonych modeli wanien z ich katalogu. Dlatego, jeśli wybierasz wyposażenie łazienki w danym sklepie i chcesz, aby obudowa perfekcyjnie pasowała do konkretnego produktu – sprawdź ofertę sprzedawcy w poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania.

Obok dobrego dopasowania i niebanalnej estetyki, ma ona jeszcze kilka innych zalet. Jedna z nich to łatwy montaż i demontaż, co sprawdza się w sytuacji, gdy pojawią się jakieś przecieki. To także dobra wiadomość dla osób posiadających hydromasaż – ułatwia konserwację sprzętu.

Obudowa z płytek

Kafelki to dla wielu osób najlepsza obudowa wanny. Dzięki nim można stworzyć w pełni spójny wystrój łazienki. Ponadto są wytrzymałe i łatwo się je czyści. Trudniejsze natomiast jest ich położenie, a ponadto – wymagają zaplanowania dojścia do syfonu i innych elementów instalacji. Atrakcyjnym sposobem na zewnętrzne wykończenie armatury jest też mozaika.

Zabudowa ze szkła lub drewna

Dużą popularnością cieszą się obudowy ze szkła. Dodają wnętrzu nowoczesnego charakteru, a do tego – są higieniczne w utrzymaniu. Mogą być montowane na magnesy, co ułatwia demontaż. Innym wyjściem jest zastosowanie drewnianych paneli. To sprawia, że przestrzeń zyskuje mocny luksusowy akcent. Trzeba jednak pamiętać, że samo drewno powinno być odpowiedniego gatunku i właściwie zaimpregnowane.

Jaką obudowę wanny wybrać?

Istnieje wiele sposobów na to, by zabudować armaturę łazienkową. A jaka obudowa wanny byłaby najlepsza? Czy warto sięgać np. po drewniane lub szklane elementy? Czy lepiej postawić na prefabrykowane, łatwe w montażu i estetyczne zabudowy? Najlepiej sprawdź różne warianty i dobierz ten, który odpowiada Ci najbardziej.