31 maja, 2023
Pas wyszczuplający, majtki, gorset? Co wybrać?

Osoby niezadowolone ze swej figury, a zwłaszcza panie, mają do wyboru wiele możliwości. To nie tylko różne sposoby na odchudzanie i jego wsparcie, jak suplementy diety czy zabiegi medycyny estetycznej. Kiedy metody takie zawodzą, nie chce się albo nie można ich stosować, mankamenty sylwetki można sprytnie maskować. Pozwala na to zaś między innymi bielizna wyszczuplająca, którą na rynku można znaleźć w wielu wariantach. Zastanawiasz się, co wybrać? Sprawdź!

Gorset —  klasyczny sposób na wyszczuplenie

Gorsety, sznurowane tak ciasno jak to tylko możliwe, stosowane były przed wiekami i noszone przez kobiety pod ubraniem. Spełniały dwojaką funkcję — doraźnie wyszczuplały talię, pozwalając na dopasowanie się do ówczesnego kanonu piękna (im szczuplejsza była talia, tym dumniej mogła czuć się kobieta), a także nie dopuszczały do spożywania zbyt obfitych posiłków, co pomagało ową szczupłą talię zachować. Takie gorsety nie były jednak wygodne, dzisiejsze także nie zawsze zapewniają swobodę ruchów, a przy tym mogą odznaczać się pod ubraniem. Ich zaletę stanowi zaś fakt, że nie tylko spłaszczają brzuch, wyszczuplają talię i maskują ewentualne fałdki tłuszczu na plecach, ale i unoszą biust. Ze względu na ich małą praktyczność jednak częściej zamiast nich wybierany jest dużo cieńszy pas wyszczuplający , także doskonale maskujący defekty w obrębie talii i spłaszczający brzuch, a ponadto, dzięki swej długości, wysmuklający biodra. Taki produkt jest przy tym bardzo cienki, zatem gwarantuje wygodę i nie odznacza się nawet pod dopasowanym ubraniem. Z powodzeniem może być noszony nawet na co dzień.

Majtki wyszczuplające

Po taki rodzaj bielizny sięgają najczęściej panie chcące poprawić jednocześnie wygląd brzucha i pośladków. Najlepsze majteczki są w stanie podnieść je i optycznie zaokrąglić. Można też wybrać majtki z długimi, sięgającymi kolan nogawkami, zbierającymi uda, ale jest to rozwiązanie wchodzące w grę tylko w przypadku długich sukien. Podobnie spisują się halki, przy czym także modelują biust.

Bielizna wyszczuplająca —  szybki sposób na piękną figurę

Panie narzekające na mankamenty swojej figury często zapominają o tym, w jak szybki i prosty sposób mogą optycznie odjąć sobie kilka kilogramów i pozbyć się znienawidzonych fałdek na brzuchu. Warto korzystać z tego rozwiązania, przynajmniej podczas najważniejszych okazji.