31 maja, 2023

Nie każdy decyduje się na prysznic w łazience. Dużo osób wciąż stawia na wanny. Trudno się dziwić – w końcu niewiele jest w stanie się równać z przyjemnością zanurzenia się w ciepłej kąpieli. Jednak zakup takiej armatury to nie wszystko – trzeba też zadbać o właściwą obudowę. Już teraz sprawdź, jak ją dobrać.

Czym się kierować, wybierając taki element wykończenia?

To, na co należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, to naturalnie kształt i wymiary. Wszak wanny mają najróżniejsze formy – od prostokątnej „rynny” po półkoliste narożne. Duże znaczenie ma również to, czy armatura stoi przy ścianie, czy zdecydowałeś się na model wolnostojący, wymagający obudowania z każdej ze stron.

To zdecydowanie najważniejsze cechy, ale pozostałe wcale nie są mniej istotne. Wszak obudowa wanny znacząco wpływa na wystrój łazienki. Dlatego kolejną kwestią wymagającą przyjrzenia się jest jej design. Powinien on być spójny z wnętrzem, w którym stawia się taką armaturę. W salonach z wyposażeniem łazienkowym znajdziesz wiele prefabrykowanych zabudów do armatury, rewelacyjnie komponujących się z nowoczesnym lub bardziej tradycyjnym stylem.

Równie ważny jest dobór materiału, z jakiego wykonano osłonę. Powinien on być wytrzymały i estetyczny, a także łatwy w czyszczeniu. Z drugiej strony musi zapewniać pewną izolację termiczną, by woda podczas kąpieli pozostawała ciepła przez dłuższy czas.

Dodatkowe elementy, na jakie warto zwrócić uwagę

Wielu producentów takich elementów dba o to, by obudowa była nie tylko sposobem na zamaskowanie spodu armatury. Dlatego dostarczają zabudowy z dodatkowymi rozwiązaniami. Rewelacyjne są np. modele ze stopniami, idealnie wpisujące się w nowoczesną stylistykę łazienki, jak i z półkami na środki higieniczne.

Wybierz odpowiednią obudowę do swojej wanny

Powyższe wskazówki z pewnością ułatwią Ci dobór odpowiedniego produktu. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości – znajdź dobry sklep, w którym nie tylko kupisz taki element wykończenia, ale i uzyskasz poradę fachowców. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zakupiona obudowa wanny całkowicie spełni Twoje oczekiwania.