21 lutego, 2024
Rolety w Poznaniu — wewnętrzne czy zewnętrzne?

Przesłanianie okien staje się w Polsce coraz bardziej naglącą potrzebą, ze względu na coraz upalniejsze dni latem i silne nasłonecznienie. Za wyborem rolet zamiast zasłon przemawia też jednak… moda. Na jakie warianty takich produktów postawić, wewnętrzne czy zewnętrzne? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, przeczytaj tekst!

Jakie rolety są dostępne na rynku?

Osoby chcące zamontować w swych oknach przesłony zdecydowanie mają w czym wybierać. Podstawowy podział dostępnych na rynku przesłon to na rolety wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze zwykle są tańsze, drugie jednak są daleko bardziej uniwersalne, nie tylko bowiem zapewniają ochronę przed słońcem i prywatność, ale też izolują akustycznie, a nawet chronią przed włamaniami.

Jeśli chodzi o rolety wewnętrzne, to do wyboru są między innymi warianty z tkaniny oraz papieru, plisy, zwane też harmonijkowymi, verticale czy klasyczne żaluzje, metalowe albo drewniane, w tym pionowe, rzymskie.

Rolety w Poznaniu —  czy warto wybrać warianty zewnętrzne?

Wymienione już walory tych przesłon sprawiają, że cieszą się one coraz większą popularnością, także w Poznaniu. Rolety zewnętrzne są przy tym dostępne w różnych wariantach. To modele podtynkowe, natynkowe oraz nadstawne. Różnią się one sposobem montażu. Te pierwsze należy montować na etapie budowy domu bądź jego remontu, pozostałe modele zaś nadają się do zastosowania w dowolnym momencie.

Stawiając na to rozwiązanie, można liczyć także na ochronę przed wychładzaniem się pomieszczeń oraz wyjątkową trwałość. Tego rodzaju rolety są nieporównywalnie trwalsze niż np. wewnętrzne, zwłaszcza papierowe. Z tego względu warto ponieść inwestycję, jaką jest ich montaż.

Kompleksowa ochrona

Zewnętrzne przesłony okienne, zwane też elewacyjnymi, chronią przed znacznie większą ilością czynników niż tylko nadmierne słońce. Ich walory powodują, że są warte swojej ceny —  zwłaszcza gdy dobrze wybierze się firmę oferującą montaż.