21 lutego, 2024
W czym może pomóc AC Porath jeśli chodzi o postępowanie celne?

Opłacenie cła to tylko jedna z wielu kwestii, o jakie muszą zadbać osoby przewożące towary poza granice Unii Europejskiej —  wywożące je lub wwożące. Wiąże się z tym wiele formalności, których trzeba dopilnować, inaczej bowiem można ponieść wysoką karę albo spotkać się z zatrzymaniem towaru na granicy. Sprawdź, jak może w tym pomóc wyspecjalizowana agencja.

Postępowanie celne —  nie musisz tego robić sam

Oczywiście, chcąc handlować z krajami innymi niż te należące do Unii Europejskiej, trzeba mieć pewną podstawową wiedzę na temat przepisów ciążących na osobach prowadzących taką działalność (choć cło dotyczy też np. kupujących na zagranicznych platformach zakupowych). Przede wszystkim trzeba wiedzieć o konieczności uiszczenia cła, ale postępowanie celne polega też na dopełnianiu innych formalności, jak dokonywanie odpowiednich zgłoszeń. Czy trzeba jednak zajmować się tym samodzielnie? Oczywiście, że nie, jeśli nie ma się do tego odpowiedniej wiedzy albo czasu można to zlecić, jak i wiele innych działań, agencji celnej. Firma AC Porath zajmie się w imieniu klienta wszystkimi zgłoszeniami i wszelkimi innymi czynnościami.

Fachowe wsparcie

Temat ten można oczywiście zgłębić samodzielnie, organy służą pomocą podmiotom prawa, prowadząc na przykład specjalne systemy, w których można wyliczyć wysokość opłat i sprawdzić taryfy celne. Większość przedsiębiorców jednak uznaje, że wygodniejsze dla nich, a także bardziej opłacalne, jest powierzenie takich działań agencji. Dlaczego? Jest to nie tylko oszczędność czasu, gdyż specjaliści są w tych kwestiach biegli i doskonale orientują się w aktualnych przepisach oraz ich zmianach. Jest to też gwarancja braku pomyłek, a więc i dodatkowych, karnych opłat, dopłat czy, co gorsza, opóźnień na granicy i w efekcie strat w prowadzonym przez siebie biznesie.